Уметност

19

Address directorium World Makedonski

 • Македонски музички совет
 • Манаки Филм Филм: Претпријатие за дистрибуција на филмови и видеокасети Манакифилм.
 • Македонските народни носии и везови Енциклопедија. Везови - техника, симболичко значење, етногеографска карта.
 • Центар за современи уметности - Скопје Страници посветени на македонски ликовни проекти и изложби.
 • Древна Македонија Сознанија за писменоста, културата и јазикот на древните македонци.
 • М@Па - мултимедијален CD-ROM Oколу 2 часа музика, повеќе од 1000 слики во Блесок Галерија и - згора на се - неколку илјади страници текст.
 • Каламус За прв пат во Македонија. Библијата низ историјата и уметноста во Македонија на CD-ROM.
 • Галичка свадба Приказната за традиционалната венчавка во селото Галчник, Македонија.
 • Музеи во Скопје
 • Кисмет Сајт на музичката група. Песни во RA формат, текстови од песни и книга на посетители.
 • Тале Огненовски Страници за еден од најголемите македонски виртуози на кларинет.
 • Балканарама Група во Америка (Сиетл/Вашингтон), составена од американци кои пеат и свират музика на балканските народи, а со голем мерак и почит кон македонската музика и фолклор.
 • Влатко Стефановски Официјалениот веб сајт.
 • Тетовски староградски песни Македонска фолк музика. Бесплатна музика и MIDI датотеки.
 • Струмички Карневал Официјална web страна на Струмичкиот Карневал
 • Македонска Музичка Мрежа Музички интернет весник. Најнови вести, голема енциклопедија, рецензии на албуми, интервјуа и осврти на концерти.
 • Македонски Рап Портал и форум кои се посветени на HipHop културата и рап музиката.
 • Филмски Портал Web страна на која ќе најдете се за и околу филмот.
 • Jeunesses Musicales Macedonia Страници посветени на младите музичари и публиката, презентација на работата на центарот и Музичката младина на Македонија, музички настани од областа на класичната музика во светот и Македонија, newsletter, голем број врски и Директориум на македонските музички институции и центри кои работат со млади.

Inter CAFFE

31 korisnika prisutno: 0 registrovanih i 31 senkica. Ulogovani: Nema
Filigranska kapija od stihova - Dejan Milenković
16.08.2019 22:52, tragalac@Umetnost
Muzika, tekst - moja omiljena pesma
14.06.2019 08:02, Sammir@Umetnost
Potrosacko drustvo iz vizure jednog potrosaca
14.06.2019 08:00, Sammir@Posao
Vicevi - Mujo, Haso, Lala, Sosa, plavuse i ostali
14.06.2019 07:53, Sammir@Opušteno
Dobro došli - predstavite se
14.06.2019 07:51, Sammir@Opušteno
Poezija - najlepsi stihovi
16.04.2019 08:23, tragalac@Umetnost
Preporuke za citanje - preporucite knjigu, zanimljivo stivo
18.03.2019 10:58, solium@Umetnost
Miroslav Mika Antic - neki pesnik iz Mokrina
12.03.2019 23:11, Maxa@Umetnost

Vesti

Vučić s Majom Pavlović: Pomoći ćemo da se reši problem

Sudar kod Kraljeva: Povređeno petoro mladih, dve devojke u teškom stanju

Ne zna se sudbina četiri hiljade Srba nestalih u ratovima devedesetih

Država povećala vlasnički udeo u Aerodromu "Nikola Tesla"

Nacrtana akcija Partizana: "Bukvalno me je pogodio u čelo" VIDEO

Hodžaj: Taksama usloviti Beograd za povlačenje priznanja

Lajčak: Realnost Kosova je da nije priznato od pet članica EU; Srbija ne bi trebala da potpisuje ugovor sa Evroazijskom unijom

Naslovi.net, 30.8.2019 13:22

Virtuelne razglednice

za rodjendan, godišnjicu braka, srećnu slavu, ženidbu, udaju, položen vozački, prijem u radni odnos...