Економија и стопанство

30

Address directorium World Makedonski

 • Мадал Бал Македонија Големопродажба на алати, конвенционален рачен и електричен алат.
 • Државен завод за заштита на индустриска сопственост Информации за патенти, трговски марки, индустриски дизајн.
 • Технокооп Производство на мебел.
 • Макпетрол Дистрибутер на бензин, како и увозник и застапник на Хонда.
 • ТИР Меѓународна шпедиција и транспорт д.о.о.
 • Импулзи Претпријатие за кадарски услуги.
 • Сифекс Овластен дистрибутер на Avaya (претходно познат како Lucent Tecnologies и AT&T) и производител на фискална апаратура.
 • Тутунски комбинат Прилеп Се занимава со откуп, обработка на ориенталски тутун и негова продажба на познати светски компании.
 • Симт Трговија со компјутерска опрема и софтвер.
 • Скопски саем Изнајмување на изложбен простор.
 • Претприемач Извор на знаење за малите бизниси.
 • Топлификација Содржи интересни податоци за грејните реони.
 • Шпица Системи за автоматска идентификација.
 • Талија Се за вашите прозорци: завеси, вариолајт ролетни, венецијан ролетни, корнизи, галантерија.
 • Фидко Компанија од областа на автоматиката и софтверското инжењерство.
 • Поштенска Банка АД Скопје Официјален сајт со информации за банката и услуги.
 • Неотел Официјален сајт на Неотел Интернет провајдер.
 • МТ Нет Официјален портал на Македонски Телекомуникации.
 • Македонски Пошти Јавно претпријатие за поштенски сообраќаj
 • Централен регистар Повеке информации за едношалтерски систем, дистрибутивниот систем.
 • 3D Project Графичко студио.
 • Bik Портал на кој што можете да се информирате за сите берзански настани од Македонија, регионот и светот
 • Daka Fashion Производител на текстилна облека.
 • Euro Business Center Деловни услуги - организирање на презентации, промоции, семинари, саеми и изложби.
 • Ex-Alek Информации за DVD Video клубот,пребарување на филмови по наслов,DVD по регион,база на податоци.
 • F/X Design Studio Презентација, анимации, видео едитирање, web развој, hosting, хардвер, софтвер и мрежни продукти.
 • MK Fondovi Бизнис новости од Македонија и светот.
 • Tehnoimpeks Официален сајт на Техноимпекс компанијата.
 • Tim Point Oфицијален застапник на Nike, Gilette, L'oreal, Duracell и други реномирани фирми за Македонија.
 • Vip operator GSM operator. Informacii za ponudata, pokrienosta, promociite i mobilnite telefoni.

Mali oglasi

Dragan 065/884-8890
Iskusni bravari rade hale, garaže, panelima leksanom, kao i kapije, ograde, natkrivanje terasa.

Green Smarthaus +381 65 477 5001
Najpovoljnije i najkvalitetnije montažne kuće u Srbiji, uvoz iz Austrije. Eksluzivni najprodavaniji modeli. Proverite sajt www.smarthaus.rs.

Nikolija +49 176 7884 4021
Minhen i okolina - tražim posao čuvanja deteta, ili dece. Imam jako dobro iskustvo, predana sam i pedantna. Za sve dodatne informacije, možete me kontaktirati. Molim, samo ozbiljne ponude.

Jasmina 060/184-9309
Potrebni preprodavci božićnih ježića od žita. Ručni rad, mali su, simpatični, cena je povoljna i postoji mogućnost pristojne zarade pred Novu godinu.

Edo +385 98 265 705
Selidbe i dostave u Evropsku uniju, i iz Evropske unije, vršim povoljno velikim kombijem.

SZR Limaks Beška +381 022 570 799
Proizvodnja i prodaja - kvarcne peći i kaloriferi. Kvarcne grejalice za brzo zagrevanje, sa i bez daske. www.limaks.co.rs

Inter CAFFE

40 korisnika prisutno: 3 registrovanih, 1 skrivenih i 36 senkica. Ulogovani: cesko, galeksic, niko650 (01:08)

Bolje te vidim kad sklopim oči - Milan Višnjić
Uto 16.12.2014 8:31, micha@Umetnost
Jedan od cudnijih snova
Pon 15.12.2014 15:58, jeka1983@Sanovnik forum
Iz moje svaštare
Pon 15.12.2014 12:48, micha@Umetnost
Sanjam stalno bivseg momka. Da li to ista znaci?
Sre 10.12.2014 7:59, danielarmd@Sanovnik forum
Muzicki kutak - pjesme za prijatelje
Sre 10.12.2014 0:11, apprivoiser@Umetnost
Poezija - najlepsi stihovi
Sub 06.12.2014 10:32, Wind@Umetnost
Filigranska kapija od stihova - Dejan Milenković
Sub 06.12.2014 1:28, tragalac@Umetnost
Recepti, jela od mesa - rostiljijada
Sub 06.12.2014 0:45, niko650@Životni stil

Virtuelne razglednice

za rodjendan, godišnjicu braka, srećnu slavu, ženidbu, udaju, položen vozački, prijem u radni odnos...