Економија и стопанство

30

Address directorium World Makedonski

 • Мадал Бал Македонија Големопродажба на алати, конвенционален рачен и електричен алат.
 • Државен завод за заштита на индустриска сопственост Информации за патенти, трговски марки, индустриски дизајн.
 • Технокооп Производство на мебел.
 • Макпетрол Дистрибутер на бензин, како и увозник и застапник на Хонда.
 • ТИР Меѓународна шпедиција и транспорт д.о.о.
 • Импулзи Претпријатие за кадарски услуги.
 • Сифекс Овластен дистрибутер на Avaya (претходно познат како Lucent Tecnologies и AT&T) и производител на фискална апаратура.
 • Тутунски комбинат Прилеп Се занимава со откуп, обработка на ориенталски тутун и негова продажба на познати светски компании.
 • Симт Трговија со компјутерска опрема и софтвер.
 • Скопски саем Изнајмување на изложбен простор.
 • Претприемач Извор на знаење за малите бизниси.
 • Топлификација Содржи интересни податоци за грејните реони.
 • Шпица Системи за автоматска идентификација.
 • Талија Се за вашите прозорци: завеси, вариолајт ролетни, венецијан ролетни, корнизи, галантерија.
 • Фидко Компанија од областа на автоматиката и софтверското инжењерство.
 • Поштенска Банка АД Скопје Официјален сајт со информации за банката и услуги.
 • Неотел Официјален сајт на Неотел Интернет провајдер.
 • МТ Нет Официјален портал на Македонски Телекомуникации.
 • Македонски Пошти Јавно претпријатие за поштенски сообраќаj
 • Централен регистар Повеке информации за едношалтерски систем, дистрибутивниот систем.
 • 3D Project Графичко студио.
 • Bik Портал на кој што можете да се информирате за сите берзански настани од Македонија, регионот и светот
 • Daka Fashion Производител на текстилна облека.
 • Euro Business Center Деловни услуги - организирање на презентации, промоции, семинари, саеми и изложби.
 • Ex-Alek Информации за DVD Video клубот,пребарување на филмови по наслов,DVD по регион,база на податоци.
 • F/X Design Studio Презентација, анимации, видео едитирање, web развој, hosting, хардвер, софтвер и мрежни продукти.
 • MK Fondovi Бизнис новости од Македонија и светот.
 • Tehnoimpeks Официален сајт на Техноимпекс компанијата.
 • Tim Point Oфицијален застапник на Nike, Gilette, L'oreal, Duracell и други реномирани фирми за Македонија.
 • Vip operator GSM operator. Informacii za ponudata, pokrienosta, promociite i mobilnite telefoni.

Inter CAFFE

31 korisnika prisutno: 0 registrovanih i 31 senkica. Ulogovani: Nema
Filigranska kapija od stihova - Dejan Milenković
16.08.2019 22:52, tragalac@Umetnost
Muzika, tekst - moja omiljena pesma
14.06.2019 08:02, Sammir@Umetnost
Potrosacko drustvo iz vizure jednog potrosaca
14.06.2019 08:00, Sammir@Posao
Vicevi - Mujo, Haso, Lala, Sosa, plavuse i ostali
14.06.2019 07:53, Sammir@Opušteno
Dobro došli - predstavite se
14.06.2019 07:51, Sammir@Opušteno
Poezija - najlepsi stihovi
16.04.2019 08:23, tragalac@Umetnost
Preporuke za citanje - preporucite knjigu, zanimljivo stivo
18.03.2019 10:58, solium@Umetnost
Miroslav Mika Antic - neki pesnik iz Mokrina
12.03.2019 23:11, Maxa@Umetnost

Vesti

Vučić s Majom Pavlović: Pomoći ćemo da se reši problem

Sudar kod Kraljeva: Povređeno petoro mladih, dve devojke u teškom stanju

Ne zna se sudbina četiri hiljade Srba nestalih u ratovima devedesetih

Država povećala vlasnički udeo u Aerodromu "Nikola Tesla"

Nacrtana akcija Partizana: "Bukvalno me je pogodio u čelo" VIDEO

Hodžaj: Taksama usloviti Beograd za povlačenje priznanja

Lajčak: Realnost Kosova je da nije priznato od pet članica EU; Srbija ne bi trebala da potpisuje ugovor sa Evroazijskom unijom

Naslovi.net, 30.8.2019 13:22

Virtuelne razglednice

za rodjendan, godišnjicu braka, srećnu slavu, ženidbu, udaju, položen vozački, prijem u radni odnos...